Atanas Atanasov

Атанас Атанасов завършва висше образование в Холандия и решава да започне работа в България. Наско разработва мобилните приложения на nula.bg и иска да вижда в България същите дигитални продукти, които използва в Холандия.

1. Какво е твоето образование? 

Завършил съм първа езикова гимназия във Варна. След това реших да се насоча към програмиране и записах ICT and software в Фонтис, Нидерландия

2. Какви допълнителни курсове и квалификации притежаваш? 

Изкарал съм курс на Cisco, притежавам и сертификат за Tableau както и сертификат от майнър Data Driven Busines Lab за обработване на информация.

3. Защо сте напуснали България?

След като завърших гимназия, исках да опитам нещо ново. Имах желание да съм самостоятелен и прецених, че да уча в Нидерландия ще ми даде тази възможност. Това, че съм завършил езикова гимназия също даде тласък на желанието ми да се възползвам от наученото.

4. Защо се завърнахте в България?

Прекарах 7 години в Нидерландия. Имах възможност да науча много както и да убогатя културата си. Прекараното време там ми помогна много, но прецених, че е време да се завърна и да потърся развитие в родината си. В България се чуствам по-добре. Занимавам се с нещо което харесвам, моите приятели са тук, а времето, особено през лятото, е невероятно.

5. Какво обичаш да правиш, когато не си в офиса?

Обичам да гледам на себе си като всестранно развита личност. Занимавам се с много неща. Понякога обичам да се движа и да спортувам, понякога, като един типичен мъж, да разглабям колата или мотора си, с риск да не мога да ги сглобя след това. Често след натоварен ден предпочитам просто да седна пред телевизора и да изгледам някой интересен филм.

6. Какво научи през времето ти в Nula.bg?

Когато станах част от Nula.bg, пред мен стоеше ясна цел, знанията за изпълнението на която, липсваха изцяло. Захванах се с нещо напълно ново за мен. Благодарение на Nula.bg успях да убогатя знанията си, добавяйки още един програмен език към тях. Също така научих и много за backend-а, или с други думи за логиката която потребителя не вижда.

7. Едно нещо, което би направило България по-добро място за живеене? 

България е една чудесна страна с много възможности, но истината е, че нещата които биха я направили едно по-добро място за живеене са много. Научих и видях много неща докато бях извън родината. Това ми помогна да направя съпоставка след като се върнах. Забелязах как държавните звена, са по-скоро спънка от колкото помощник. Нещо, което в Нидерландия отнема 1 минута, използвайки телефона си, тук може да отнеме до месец. На всяко гише, любезна дама обяснява как въпросния проблем не е в нейната компетентност и се налага потребителя да се нареди на съседно гише, на което да чака още 1 час, за да получи същия отговор. Това например е един проблем който може много лесно и ефикасно да бъде решен. Ако българските институции се дигитализират, това би било много добро начало.

Atanas Atanasov

Krasimira Paunova

Красимира Паунова е Главен оперативен директор (COO) на Nula, с експертиза в областта на бизнес финансите, дигиталната трансформация и финтех решенията. Със силен опит в маркетинга и операциите, тя играе ключова роля в развитието и иновациите на Nula.

Финансиране до 50 000 лв. за дигитализация на микро и малки предприятия

01/07/2025

Финансиране до 50 000 лв. за дигитализация на микро и малки предприятия

Микро и малки фирми в България вече могат да кандидатстват за безвъзмездна помощ между 5 000 лв. и 50 000 лв. за дигитална трансформация.

Виж още

Как NULA използва AI, за да предложи най-добрия счетоводен софтуер

20/06/2025

Как NULA използва AI, за да предложи най-добрия счетоводен софтуер

Научете как прилагаме AI реално и ефективно, за да автоматизираме счетоводството, да спестим време и да премахнем ръчната работа.

Виж още

Единен електронен трудов запис (ЕЕТЗ): Новата ера на трудовите книжки в България

16/06/2025

Единен електронен трудов запис (ЕЕТЗ): Новата ера на трудовите книжки в България

От 1 юни 2025 г. влизат в сила съществени изменения в начина, по който се документира трудовият стаж в България. Хартиените трудови книжки ще бъдат заменени от Единен електронен трудов запис, поддържан в Регистъра на заетостта, администриран от Националната агенция за приходите (НАП).

Виж още